Očkování proti Covid-19 konečně v naší ordinaci !

V naší ordinaci jsme již zahájili očkování děti starších 12-ti let proti nemoci Covid 19. 

K dispozici máme vakcínu firmy Moderna - aplikují se 2 dávky vakcíny v intervalu ideálně 28dní.

Můžeme očkovat u nás registrované pacienty a v případě zájmu i jejich dospělý doprovod, rodinné příslušníky.

Výhody vakcinace dalece převažují nad případnými nevýhodami, očkování zdravým jedincům jednoznačně doporučuji!

V případě zájmu o očkování vašich dětí starších 12-ti let (eventuálně i Vás) přihlaste se nám prosím prosím do e-mailu na saranova.ordinace@volny.cz , do předmětu e-mailu uveďte „očkování Moderna“ , dále pak  v e-mailu jméno dítěte, rok narození, event. údaje dalších zájemců o očkování.

Pro podrobnosti ohledně očkování a objednání se na termín očkování můžete také volat v dopoledních hodinách do naší ordinace.

 

Informace k očkování proti COVID-19 u dětí, kojících žen a těhotných

Vzhledem k množícím se dotazům ohledně očkování proti SARS-Cov-2 u dětí, kojených žen či u žen v době těhotenství uvádíme následující inforrmace.    

Jak jistě víte, je nyní možné registrovat k očkování proti COVID-19 děti od 12-ti let. I když děti byly infikovány COVIDEM -19 méně často než dospělí, i ony mohou onemocnět a přispět k šíření viru v populaci. Očkováním dětí můžeme zablokovat přenosu viru v populaci a přispět tím ke vzniku kolektivní imunity, která může být dosažena proočkováním okolo 75% populace při dané efektivitě nejmodernějších vakcín typu Pfizer či Moderna. Není možné vyloučit i příchod nových variant viru, což při stoupající proočkovanosti dospělých může vést k rychlejšímu šíření viru právě v dětské populaci. I když onemocnění virem COVID-19 má u dětí obvykle mirnější průběh, existuje možnost vzácné, ale klinicky velmi závažné formy vyžadující léčbu na jednotkách intenzivní péče.

V odkaze naleznete  rozhovor na dané téma s přednostou Pediatrické fakulty 2. LF a FN Motol profesorem Léblem:   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pediatr-ockovani-deti-od-12-let-muze-zachranit-jejich-zdravi-40362400

Stanovisko České vakcinologické společnosti České lékařské společnosti (ČLS) Jana Evangelisty Purkyně (JEP), České pediatrické společnosti ČLS JEP, Odborné společnosti praktických dětských lékařů ČLS JEP a Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost ČR ze dne 16.7.2021 uvádíme ZDE

Stanovisko České vakcinologické společnosti ČLS JEP a České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP zde dne 31.5.2021 týkající se očkování těhotných a kojících žen je uvedeno ZDE.