Očkování proti onemocnění Covid-19 

Vážení rodiče, z organizačních důvodů, kdy distributor neumožňuje objednání menšího množství vakcíny potřebné k očkování proti onemocnění Covid19  jsem se od 1.1.2022 rozhodla ukončit očkování dětí přímo v naší ordinaci. 

Od ledna se budu podílet na očkování dětí v očkovacím centru v Nemocnici s poliklinikou Karviná Ráj. 

Pokud budete chtít své dítě naočkovat, tak je prosím registrujte k očkování přes centrální očkovací systém. 

registrace.mzcr.cz/

 

Informace k očkování proti COVID-19 u dětí, kojících žen a těhotných

Vzhledem k  dotazům ohledně očkování proti SARS-Cov-2 u dětí, kojených žen či u žen v době těhotenství uvádíme následující inforrmace.    

Jak jistě víte, je nyní možné registrovat k očkování proti COVID-19 děti od 5ti let. I když děti byly infikovány COVIDEM -19 méně často než dospělí, i ony mohou onemocnět a přispět k šíření viru v populaci. Očkováním dětí můžeme zablokovat přenosu viru v populaci a přispět tím k dosažení maximální možné proočkovanosti.. Nyní vidíme i příchod nových variant viru, což při stoupající proočkovanosti dospělých může vést k rychlejšímu šíření viru právě v dětské populaci. I když onemocnění virem COVID-19 má u dětí obvykle mirnější průběh, existuje možnost vzácné, ale klinicky velmi závažné formy vyžadující léčbu na jednotkách intenzivní péče, navíc se začínáme setkávat s projevy postkovidových následků a projevy tzv. long-covidu u dětí.

V odkaze níže naleznete  rozhovor na dané téma s přednostou Pediatrické fakulty 2. LF a FN Motol profesorem Léblem:   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pediatr-ockovani-deti-od-12-let-muze-zachranit-jejich-zdravi-40362400

Stanovisko České vakcinologické společnosti České lékařské společnosti (ČLS) Jana Evangelisty Purkyně (JEP), České pediatrické společnosti ČLS JEP, Odborné společnosti praktických dětských lékařů ČLS JEP a Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost ČR ze dne 16.7.2021 k očkování dětí ve věku 12-15 let uvádíme ZDE, stanovisko těchže společností k očkování dětí ve věku 5-11 let je uvedeno  ZDE.

Stanovisko České vakcinologické společnosti ČLS JEP a České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP zde dne 31.5.2021 týkající se očkování těhotných a kojících žen je uvedeno ZDE.